O nás

Děkujeme, že jste navštívili naši stránku.  Rádi bychom Vás informovali o tom, že se řídíme pokyny, pravidly a názory italských institucí ISTITUTO NAZIONALE ESPRESSO ITALIANO věnující se kávě jako celku a dále sledujeme dění na celosvětové úrovní skrze projekt IIAC.

A proč právě Itálie?

V Itálii je kávová kultura stará více než 100 let a její rozvoj poznamenal vynález způsoby přípravy tlakem, které z kávy dokázalo získat více než jakýkoliv jiný způsob, a to až do současnosti. Italské pražírny, kavárny, kantýny, restaurace - vše co se týká chuťových požitků, jsou nám po celém světě stále vzorem. Z italské kávové kultury vychází také velmi silná australská kávová kultura.

Naše webové stránky jsou vytvářeny bez jakékoliv finanční účasti právnické osoby a kladou si za cíl dojít ke kořenům kávové kultury tam, odkud opravdu pochází.

V návaznosti na zkušenosti z provozů kaváren a po zkušenostech s našimi uchazeči, kteří prošli některé baristické kurzy za tisíce a přinesli si minimum znalostí a zkušeností, jsme se rozhodli pořádat vlastní kurzy kávy, které mají za cíl především vás něco naučit, poznat teorii přípravy kávy, praxi a trochu i o pěstování, obchodu a pražení. Důraz je kladen na to, abyste odešli z našeho kurzu tak, abyste oslnili nejen své návštěvy výbornou kávou, ale také potencionální zaměstnavatele, kteří velmi ocení vaše znalosti a praxi v přípravě. (viz. školení)

tým ILoveEspresso

info(@)iloveespresso.cz