Bar/ák

scroll for english version down :)

Adresa: 

Za Poříčskou bránou 7, Praha 8, Florenc

Káva: 

pražírna Coffee source, směs silver blend 90% arabika 10% robusta

 

Bar, kavárna, divadlo nebo klub? Bar/ák je prostě všechno dohromady. Velkými vraty projdete do krásného pavlačového dvora, kde jsou všude místa na sezení, venkovní bar a hned vedle krásná dílna holek z Z pokoje do pokoje, které repasují nábytek co už nikdo nechce. Právě ony vybavily komplet nábytkem kavárnu, takže sami můžete posoudit, jak moc jsou šikovné, pokud se do Bar/áku zajdete podívat. Doporučuji sledovat facebook Z pokoje do pokoje, protože co tam občas dávají za krásu k prodeji, je prostě pecka :) 

No trošku jsem se rozněžnila nad nábytkem, ale zpátky k podniku. 

Pokud jste někdy měli tu čest a navštívili Berlín, tohle místo Vám ho bude jistě připomínat, protože podniků tohoto druhu je tam opravdu mnoho. Jsem ráda, že se začínají podobné podniky objevovat i u nás. Jen doufám, že od teď nebude každý podnik stejný. 

Výzdoba kavárny je hodně alternativní, ale to je samozřejmě diskutabilní věc. Věřím, že se bude hodně lidem líbit. Mně nevadila, ale že bych řekla, že se mi líbí to taky ne. Každopádně jsme o ní u stolu docela debatovali a to je rozhodně fajn, že dokáže probudit k diskuzi. Ale jak říkám, tohle musí posoudit každý sám se svou uměleckou duší. :)

V kavárně se celkově velmi pěkně sedí a obsluha byla taky super. Což samozřejmě dělá hodně. Věřím, že jakmile bude tepleji a bude se dát v pohodě sedět venku, tak na dvoře bude parádní atmosféra :) Bohužel nevím, jestli je možnost dát si i něco i k jídlu. Byla jsem jen na skok a zapomněla jsem se podívat. Každopádně vitrínku na baru měli prakticky prázdnou. 

Když se dostanu ke kávě, kvůli které tady hlavně jsme, tak jsou moje dojmy hodně rozporuplné. 

Šálky na kávu mají keramické, evidentně z dílny, která je ke kavárně přidružena. Na pohled jsou moc pěkné, to se jim musí nechat, ale bohužel jsou naprosto nevyhovující k servírování kávy. Šálky na kávu by měli být porcelánové, tlustostěnné a ideálně kónické. Ten tvar není samozřejmě nutností, ale je to jedna z nejlepších variant. Každopádně tlustostěnný porcelán je velmi důležitý hlavně pro udržení teploty a senzorických vlastností kávy, což tady bohužel chybělo. 

Už u vchodu jsem si všimla, že mají pražírnu Coffee source se kterou jsem měla kdysi nedobré zkušenosti, ale už párkrát jsem od nich pila kávu, která byla super, takže sem byla hodně zvědavá, jakou směs mají v Bar/áku. 

Espresso: 

Když jsem se před pár řádky zmiňovala o šálcích, tak zrovna u espressa musím ještě zmínit, že byl šálek ještě ke všemu moc veliký. Objem espressa byl tedy větší a přirovnala bych ho spíše k lungu. Díky tomu, že byl i docela široký, roztrhala se crema a na espressu skoro nebyla. 

Co se chuti týká, nemám prakticky co vytknout. Čokoládovo-kakaové tělo k závěru doplněné lehce citrusy. Doplňuje se to hezky vše mezi sebou a jeden z komponentů výrazně nevyčnívá. Tahle směs se Coffee source opravdu povedla a přijde mi absolutně vhodná pro přípravu espressa. 

Cappuccino: 

U cappuccina byl objem šálku úplně super, ale naopak byl šálek zase užší. To není nic proti ničemu, ale pokud plánujete kreslit do cappuccina, tak to díky tomu půjde poněkud hůř. 

Mléčná pěna by si zasloužila ještě trochu více propracovat, aby byla krémovější. Měla rozhodně potenciál a stačilo si s ní jen trochu víc pohrát. Takhle působila suchým až polystyrenovým dojmem. 

Chuťově bylo cappuccino ale zase úplně v pohodě. Poměry byly fajn, takže byla hezky cítit chuť espressa doplněná mlékem s mléčnou pěnou. 

No a teď babo raď. Je tam spousta věcí, které nebyly úplně 100%, ale zároveň chuťově bylo kafe o.k. a nebála bych se vrátit a kávu si tam dát znova. Tak to asi nechám na Vás, jak si to přeberete. :)

Nejlepší bude, když se do Bar/áku vydáte, dáte si kafe a pak nám napíšete, co si o tom myslíte vy. :) 

Za sebe teda Bar/ák k navštíveni doporučuji, protože je to fakt příjemná milá kavárna, bar....atd. :D

Tak se mějte kávově a zase příště někde.

Kája

 

----------------------------

Address: 

Za Poříčskou bránou 7, Praha 8, Florenc

Coffee:

roastery Coffee source, mixture silver blend 90% arabica and 10% robusta

Bar, café, theatre or club? Bar/ák is everything together. Through big gate you will get to beautiful courtyard, where you find place to sit, outside bar and workshop of girls from „Z pokoje do pokoje“ (From room to room), where they repair old left furniture. Equipment of this beautiful café is their work, so you can decide on your own, how good they are. I recomend to follow Facebook account Z pokoje do pokoje, because what they show here sometimes is really awesome.

I got little bit soft about the furniture, but back to the café.

If you ever have been to Berlin, this place will bring it on your mind, because there is a lot of similar places like that. I am really happy, that I can finally find these types of café here in Prague, but i hope that they will stay little bit different.

Decoration of café is alternative, but it´s debatable thing. I believe that people will like it. I didn´t mind it, but i can´t say that i like it. Good thing is that this is one of many thing you can talk about. 

It was really nice here and the service was also good, what makes a lot. I look forward to sunny days that create great atmosphere here. I don´t know if there is any possibility to eat, i was here just for coffee and i forgot to check. 

Now back to the coffee, what is more important for us, i was little bit confused.

Coffee cups are ceramics, evidently from a nearby workshop. At first look they are really beautiful, but unsuitable for serving coffee. Coffee cups should be porcelain, thick-walled and conical. Shape is not needed, just recommended. But thick-walled porcelain is really important for holding a temperature and sensory properties of coffee. That was missing here.

I noticed at the entrance that they have coffee from Coffee source roastery. I haven´t good experience with their coffee, but later i tried it again and everything was okay. So i was really curious.

Espresso:

Few words earlier i was talking about coffee cups and moreover their were too big for espresso. Bulk of espresso was bigger and i would compare it to lungo. Thanks to width of the cup, crema was torn and actually there wasn´t any. 

In terms of taste i have nothing to reproach. Chocolate – cocoa body with citrus touch at the end, it is complementary to each other. None of components stand out significantly. This blend from Coffee source was good and is absolutely suitable for espresso.

Cappuccino:

Bulk of cappuccino coffee cups was good, but on the other side little bit narrower. It doesn´t mind, but if you want to create some latté art, it will be harder. 

Milk foam needed more work to become more creamier. It has some potential. But it seemed dry, even polystyren look.

But the taste of cappuccino was good. Proportions were okay, you could feel taste of the coffee, milk and milk foam evenly.

And now i don´t know. Many things weren´t 100%, but taste of the coffee was okay and i wouldn´t be afraid to come again and take another coffee. So it´s up to you :) 

The best will be if you come to visit Bar/ák on your own, try a coffee and then leave us message with your opinion.

I can recommend to visit Bar/ák, because it is nice and cosy café, bar, … atd.

So have a coffee and next time somewhere.

 

 

 

 

 

 

Cafe Benedict

for english scroll down :)

KDE: 

Uhlandstraße 49, 10719 Berlin

PROČ ANO:

Nejlepší snídaňové pochoutky, co jste kdy ochutnali. Vlastní pekárna, příjemný a PROFESIONÁLNÍ personál a krásné prostředí. A co je ještě nejlepší? Snídaně 24/7. V Benedict není na snídani nikdy moc pozdě, dokonce ani nikdy moc brzy, a to ani na tu mimózu.

PROČ NE:

Nelze si ve špičce vybírat místa. Na usazení můžete ráno čekat i hodinu, rezervace jsou možné až po 16.00 hod. Ceny ve středně vyšší hladině (diskutabilní :). Osoba 15-20 Euro za snídaňové menu.

Continue Reading

Styl & interiér

Adresa: 

Vodičkova 35, Praha 1

Káva: 

Yakima coffee, směs připravena přímo pro S&I

Ceny: 

espresso 68,-, cappuccino 82.-

Do Styl & interiér jsem se chystala už nějakou dobu. V každém druhém příspěvku na Instagramu na mě vykukovala zahrada, interiér nebo dobroty ze S&I. Trvalo mi to dlouho, ale nakonec jsem i já zavítala. Bohužel v zimě, kdy je ta krásná zahrada zavřená, ale i uvnitř je to velice příjemné. Do kavárny přicházíte hezkým průchodem z ulice a máte pocit, že jdete do obchodu s bytovými doplňky, ale hned za dalšími dveřmi se schovává kavárna. :) 

Continue Reading

Mezi Srnky

Adresa:

Sázavská 19, Praha 2 - Vinohrady

Typ kávy:

KB roaster, Francie (domnělá)

Cena kávy:

Espresso: 45,- Kč, Macchiato: 50,- Kč, Cappuccino: 60,- Kč, Flat white: 70,- Kč

 

Když čtu facebookovou stránku kavárny, dostávám dojem, že se jedná o tichou a decentní kavárničku, ale to co vás tu potká o víkendu, se dá přirovnat k takovému menšímu úlu. Nu co, úspěšná kavárna prostě táhne lidi, a tak to má být. Klid na rozjímaní tady tedy nečekejte. Ve všední den se možná vyhnete hustému bzukotu, ale o víkendu nepočítejte ani s tím, že si ihned sednete a možná si chvilku postojíte venku. Kavárna je to malá a díky úžasným snídaňovým receptům se stala velmi oblíbenou, jak mezi místními, tak mezi cizinci. Měli jsme již možnost kavárnu navštívit 3x, a tak jsme schopni rozumně recenzi uchopit. 

Continue Reading

Cafe del Mar

Adresa: 

Calle Vara de Rey, 27, 07820 Sant Antoni de Portmany, Islas Baleares, Španělsko

Cena:

Espresso 5€, Cappuccino 7€

Kavárna u moře, speciální pravidla, skořice v cappuccinu a obsluha "modely" a "modelkami"... Cafe del Mar, ne málo lidí již tento název zná, něco jím říká, nebo ho zaslechli. Mnoho lidem se při vyslovení tohoto názvu vybaví hudební kompilace, které se staly známé predevším pro milovníky chill hudby. Začněme trochu i o ostrově Ibiza jako takovém. Nejsme sice blog o cestování, ale pokud někam jedeme, rádi usadíme recenzi do navštíveného místa tak, aby byl dokreslen celý kontext kávokultůry.

Continue Reading

Cukrárna Dortletka - Roudnice nad Labem

Adresa: 

Husovo náměstí 48, Roudnice nad Labem

Káva: 

Caffé Trucillo

Cena:

Bohužel jsem si přesné ceny nazapsala, ale je to absolutně pohoda. Takový cenový průměr bych řekla. 

 

Co tak dělat v neděli, když je krásně a máte volno? Nejlepší je vyrazit někam na výlet. Tak jsme se rozhodli s kamarádkami vyrazit na horu Říp. A musíme se přiznat, ani jedna z nás jsme tam nikdy nebyly, takže jsme tu ostudu musely napravit. A to bych nebyla já, abych si někde cestou nevyčíhla nějakou fajn kavárnu, v tomhle případě je to teda spíš cukrárna. :)

Continue Reading

Kafe Francin

Adresa

Dukelských hrdinů 35, Praha 7

Káva: 

Kafe Francin

Objednané nápoje: 

espresso 40.- Kč, cappuccino 55.- Kč

Continue Reading

Kavárna Místo

Adresa 

Bubenečská 284/12, Praha

Káva

Doubleshot. Směs Tam dem: 50% El Salvador Los Chelazos a 50% Kostarika Don Oscar

Objednané nápoje

espresso 45,- Kč, cappuccino 60,- Kč

 

Kavárna Místo je opravdu fajn místo. :) Interiér je příjemný a i když je v moderním stylu, necítíte se tam jak ve sterilní nemocni. Co se musí určitě vypíchnout je obsluha! Obsluhovali nás dva pánové a oba byli skvělí. Perfektně znali složení jídel i nápojů, co nabízejí, uměli doporučit a rozhodně nešetřili úsměvy. Je škoda, že takový přístup není standardem ve všech podnicích. Jen si představte, jak Vám dokáže otrávit večer "zpruzelá" obsluha, pro kterou je vyloženě obtíž, že Vám musí donést objednávku na stůl. Zcela to dokáže zkazit dojem...takže úsměv a ochota je jedním z hlavních tahounů celého podniku. 

Continue Reading

Kafe Kytka 40%

Adresa: 

Kostelní, Liberec

Káva:

100% arabika - pražírna Meleme

Objednané nápoje:

cappuccino: 48,- Kč, espresso: 38,- Kč

Kafe Kytka je kavárna spojená s květinářstvím a musím říct, že je to opravdu krásný prostor. Absolutně doporučuji zajít si tam pro kytku, pokud jste z Liberce a okolí. Tak krásné vazby se jen tak nevidí. Co se týče kávy už jsem trošku v rozpolcení.

Continue Reading

Restaurant & Café Heider 87 %

Restaurant & Café Heider „Das Wohnzimmer der Stadt“

Adresa:

Friedrich-Ebert-Str. 29, Potsdam

Připravovaná káva:

Für Kaffee und Kaffeespezialitäten verwenden wir ausschließlich unsere eigene Hausröstung. Tímto asi končíme. Kavána si praží kávu sama a tajemství vyzrazovat nechceme. Tak se necháme překvapit. Nebo si sem zajeďte a pokuste se zjistit tajemství sami. Potsdam je krásné město s krásnými parky, zámky a z Berlína jste tady vlakem co by dup. Já říkám, že Potsdam Berlína jsou Klánovice Prahy.

Continue Reading

Cafedu 50 %

Adresa:

Škrétova, Praha 2

Káva:

Pražírna Dos Mundos, Honduras 100% arabika

Kavárna byla plná pracujících lidí, a tak jsme si na espresso trochu počkali, potěšující je, že jsme objednávali u stolu a také nám kávu na stůl přinesli. Jelikož se jedná o studovnu, jsme vůbec rádi, že obsluha mezi stoly chodí. Ale jistě chápeme systém objednávek na baru, v případě, že by za vámi stále někdo chodil, zda si dáte další kávu nebo vodu, působilo to časem možná otravně....

Continue Reading

Bistro 8 30 %

Adresa:

Veverkova 8, Praha 7

Objednané nápoje:

espresso , cappuccino

Připravovaná káva:

Climpson & Sons - Guatemala

Bistro 8 působí na první pohled velmi zajímavě. Zde si někdo opravu vyhrál a interiér připomíná kombinaci závodní jídelny a babiččina obýváku z 80ých let. Člověk se tu cítí opravdu fajn a musela sem se pořád rozhlížet kolem sebe co ještě kde objevím.  Obsluha mě také mile překvapila. Byla milá, ochotná a i když už zavírali a já přišla 2 minuty před, kávu jsem dostala a nechali mě jí v klidu vypít.  Teď už k samotné kávě...

Continue Reading

The Farm 28 %

Adresa:

Korunovační 17, Praha

Objednané nápoje:

espresso 38,- Kč, cappuccino 48,- Kč.

Připravovaná káva:

čerstvě pražená z výběrové pražírny Doubleshot

Koncept podniku The Farm se nám velmi líbil. Působil velmi přívětivě, nenafoukaně a snaží se pracovat s dobrými surovinami. Nicméně nás velmi zklamala káva. Rádi bychom složili poklonu podniku na jiném poli její působnosti, nicméně jsme ILE, které se zajímá především o kávu a její přípravu. Na tomto poli bohužel chválit nemůžeme.

Continue Reading

Paříž očima ILoveEspresso

Paříž, město módy, gastronomie, architektury...a co kávy?

Vedle New Yorku (článek bude brzy následovat) náš tým navštívil Paříž. Město, na které shlíží stará dáma Eiffelova, nás velmi zajímalo. Tak nějak všichni vědí, nebo tuší, že francouzská gastronomie je jedna z nejsložitějších, jelikož vše na talíři musí mít smysl, ladit s ostatními sousedy a třeba také překvapit kombinací. Zajímalo nás, jak si dávají záležet na přípravě kávy, která jistě dokresluje i zážitek z jídla...

 

Continue Reading

Mikyna 90%

Adresa

5 května 62, Liberec

Objednané nápoje

Espresso 35,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná káva

Ethiopia Yirgacheffe od soukromníka z Prahy. Značka neznámá.

Kavárna Mikyna je velmi příjemné moderní místo. Obsluha je velmi milá a přátelská, i když trochu pomalejší. Pokud nejdete však jen na rychlou kávu, ale jdete si odpočinout a poklábosit s přáteli, nijak Vám to nemůže vadit.

Continue Reading

La Bohéme Café 33 %

Adresa

Sázavská 32, Praha 2

Objednané nápoje

Espresso 45,- Kč, Capuccino 55,- Kč

Připravovaná káva

La Bohéme Café - El Salvador 100% arabica

Continue Reading

Tricafe 30%

Adresa

Anenská 3, Praha 1, 110 00

Objednané nápoje

Espresso 45,-Kč, Cappuccino 55,- Kč

Připravovaná káva

Ethiopia sidama bokasso, pražírna The Barn

Continue Reading

ŽIŽKAVÁRNA 55%

Adresa

Kubelíkova 17, Praha 3

Cena

espresso 36 Kč, cappuccino 47 Kč

Připravovaná káva:

mamacoffee směs diktátor ze střední ameriky (80% Mexiko, 20% Nikaragua)

Continue Reading

café Pavlač 54 %

Adresa

Víta Nejedlého 23, Praha 3 

Cena

Epsresso 38 Kč, Cappuccino 41 Kč

Připravovaná káva

Café Reserva, 100% rainforest

Continue Reading

Cafe Frida 96 %

Adresa

Karlínské náměstí 399/11, Praha 8

Objednané nápoje

Espresso 36,- Kč, Cappuccino 48,- Kč

Připravovaná káva

Anniversario 100% arabica, pražírna La Genovese 

Continue Reading

NaCafe 90 %

Adresa

Šmeralova 15, Praha 7

Objednané nápoje

espresso 38,- Kč, Cappucccino 48,- Kč

Continue Reading

IF Café - Werichova vila

Adresa:

U Sovových mlýnů 501/7, Praha 1

Káva: 

Julius Meinl - směs 100% arabic

Cena: 

cappuccino 69,- , espresso 54,- , dorty kolem 90,- 

 

IF Café jsem navštívila v celkem krátké době 2x a pokusím se Vám tedy nějak popsat návštěvy obě dvě, jelikož byly rozdílné...

Continue Reading

Coffee corner bakery

 

Adresa:

Korunní 96, Praha 10

Káva: 

Pražírna Candycane - Brazílie

Cena:

Cappuccino: 60.-, espresso: 45.-

V coffee corner jsem na kafi byla už jednou, ale byla to taková rychlovka v létě na zahrádce, že jsem si ani nestihla napsat poznámky. Tentokrát jsme vyrazili na delší a klidnější posezení, takže času na vychutnání kafe a poznání podniku bylo dost. :) Šli jsme na pozdní snídani a rozhodně doporučujeme udělat si rezervaci. My jsme teda zrovna měli štěstí a na stůl jsme čekali jen asi 5 minut, ale co se pak vytvořilo za námi za frontu, bylo až neskutečné. 

Continue Reading

Gourmet pauza

Adresa:

Lidická 19, Praha 5

Káva: 

La Boheme Cafe - Espresso směs

Cena: 

Cappuccino 60.-, espresso 48.-

Konečně jsem si zase po delší době udělala čas, vyrazila na snídani, vzala kamarády a šli jsme objevovat nové podniky. Nové podniky pro nás. Sraz byl na Arbesáku, kde jsme měli původně vybraný jiný podnik, ale jelikož nás odmítli s pejskem, tak jsme hledali variantu číslo 2.

Mimochodem to, že někde nepustí pejska do podniku, mě dost překvapilo. Myslela jsem, že to už se nenosí a psi můžou všude. Každopádně chytrý strýček google nám poradil, že kousek je Gourmet pauza, o které se dost mluví, takže jsme neváhali ani vteřinu a vyrazili tam. 

Continue Reading

AntHill a Cafefin

Adresa: 

Americká 39, Praha 2

Káva: 

vietnamská káva z české pražírny Dak Lak Coffee

Cena: 

Espresso 59.-, Cappuccino 64.-, vietnamská káva s kondenzovaným mlékem 69.- 

 

Maličko do této recenze zakomponuji i jednu další kavárnu Cafefin, protože mi přijde fajn provést trošku srovnání. 

Stále vznikají nové a nové kavárny. Některé super, některé slabší, některé lákají na svůj interiér nebo na speciální nabídku. Není to ani tak dávno, co vznikla vietnamská kavárna Cafefin, která svou nabídkou nalákala nejednoho kávového nebo food nadšence. My se tam také vydali. Milujeme Asii, jak pro její kulturu, lidi, tak i gastronomii, a proto jsme se mega těšili. Bohužel přišlo velké zklamání...

Continue Reading

Café Hygge - Berlín

Adresa:

Scharnhortstr. 5, Berlin

Káva:

Pražírna - Tres Cabezas, Směs - Pura Vida No.1

Objednané nápoje:

espresso, cappuccino

Ne, hygge není hegeš a ani nadávka, ač to tak trochu zní. Jedná se o životní styl, který pochází z Dánska. Hygge život však nežijí jen tam.. I vy možná žijete hygge stylem, aniž byste si toho byli vědomi. A co to tedy je? Je to vlastně to, co vám každý říká, abyste dělali pro veselejší život - radovali jste se z maličkostí, setkávali se s přáteli a obklopovali se pěknými věcmi a příjemnými lidmi. No a Dánové to nazvali hygge. !!Hlavně svíčky, polštářky, kožené tépichy a přátelé!! Hygge diktuje i to, jakým nábytkem a doplňky se obklopujete doma.

Continue Reading

Freddy Leck sein Waschsalon - Kaffee Einstein trochu jinak - Berlín

Adresa

Gotzlowskystraße 11, Berlin 10555

Káva

Kaffee Einstein

Objednané nápoje

espresso 1,1 €!, cappuccino 1,8 €!

 

Co dělalo ILoveEspresso v prádelně? No, rádi bychom si občas hodili hlavu do pračky, ale šlo především o náš projekt - kafe na zajímavém místě. A prádelna je rozhodně jedno z nich. :) Pán sedící venku u stolku není Freddy a rozhodně neolizuje Waschsalon, ale sedí si tu jako v normální kavárničce a popíjí dvojku. 

Continue Reading

Impala - Berlín

Adresa:

SCHÖNHAUSER ALLEE 173, Berlín

Káva:

pražená a vybraná vlastními silami

Objednané nápoje:

espresso, klein cappuccino

Kavárna Impala je jedna z prvních kaváren, které jsem navštívil v Berlíne. Kavárna se nachází v městské části Prenzlauerberg, která je oblíbená mezi mladými rodinami a studenty a z historie známá jako hnízdo punkerského odboje za dob Berlínské zdi. V této části se nachází mnoho pěkných podniků, kaváren, restaurací a barů... Což jsme rádi, protože zde máme živnou půdu pro naše recenze. :)

Continue Reading

Bistro proti proudu

 

Adresa: 

Březinova 22, Praha 8 - Karlín

Káva:

pražírna Danesi (bohužel jsem zapomněla optat se na aktuální odrůdu)

Objednané nápoje:

espresso: 36,- Kč, cappuccino: 49,- Kč

Do bistra proti proudu jsem se chystala vyrazit už poměrně dlouho a konečně se to podařilo. Již předem jsem věděla, že připravují italskou kávu, a tak jsem ani neměla nějaký výrazný strach kávu ochutnat v očekávání vysoké acidity. A opravdu jsem se nezklamala. Bistro je velice příjemné jak svým designem, tak i velice milou obsluhou, i když na můj vkus poněkud pomalejší. :) Neudělala jsem ani chybu při výběru jídla. Sandwich s krůtím masem byl tak dobrý, že jsem byla umazaná až za ušima. :) 

Continue Reading

Coffee room. 85 %

Adresa:

Korunní 74, Praha 10

Káva:

pražírna: White label, odrůda Kenya

Objednané nápoje: 

espresso 45,- Kč, cappuccino 55,- Kč

Měla jsem trošku strach před ochutnáním kávy a vlastně i před vstupem do kavárny. Působí dost podobně jako mnoho jiných kaváren vzniklých poslední dobou. Jak to jen nazvat? Že by hipstersky? :) Naštěstí jsem vstoupila a nakonec byla mile překvapená. Kavárna je sice maličká, ale útulná a za naší návštěvy zde byla i velice milá a usměvavá obsluha.  

Continue Reading

Bella Vida café 80 %

Adresa:

Malostranské nábřeží 3, Praha 1

Objednané nápoje:

Espresso 50,- Kč, Cappuccino 65,- Kč

Připravovaná káva:

Kavárna připravuje více druhů káv, není vždy jednoznačné, kterou dostanete. 

Café Bella Vida je velmi pěkný podnik s příjemnou a milou obsluhou. Interiér je zařízen ve stylu 20. - 30. let, knihovny šikovně rozdělující prostor tak, aby byl útulný, jsou opravdu krásné. Kavárna působí velmi útulně a klid uvnitř není rušen venkovním ruchem, velkými výlohami nebo uspěchanou atmosférou kavárenských řetězců nebo např. pracovních kaváren. Můžete na chvíli přepnout do jiného módu mysli... pomalejšího.

Continue Reading

Bistro Soul 80 %

Adresa:

Jezuitská 7, Brno

Objednané nápoje:

espresso 39,- Kč, cappuccino 47,- Kč

Připravovaná káva:


Pražírna Attibassi, káva Attibassi Cream d'Oro

Bistro Soul je jedním z trendy podniků v Brně. Atmosféra je velmi příjemná, obsluha také a navíc rychlá, ale nic nového a specifického zde nenajdete. Dřevěné stoly, sezení na okně, žárovky jen v objímce a dobrý pocit, že jste tady. Velká okna do ulice dokreslují kaváren
ský požitek. Velikost hlavní místnosti a bistra mi však už trochu zavání velkou masovkou...rozhodně sem za soukromím 
nepůjdete. To spíš na nějaký ten dobrý dlabanec a dobrou kávu.

Continue Reading

Kávová kultura v New York city

Pokud sledujete náš facebook, jistě víte, že jsme si udělali take výlet do New Yorku a při té příležitosti prošli spousty kaváren, bister, rychlokafíren a barů, kde jsme ochutnávali a zkoušeli všemožné druhy kávy i pozorovali jejich přípravu. 

Prvně jsme zavítali do klasického amerického Starbucks coffee. Jako vždy nás "nezklamal".  

Continue Reading

Café Záhorský

Adresa

Eliášova 1, Praha 6

Objednaní nápoje

Espresso 38,-, Cappuccino 52,-

Připravovaná káva

Goppion caffé, Indie a Honduras, praženo v Itálii 85% arabica, 15% robusta

Café Záhoský je bezpodmínečně architektonicky velmi zajímavý prostor a už i tímto stojí jistě za návštěvu. Káva, kterou připravují je také milým překvapením, ovšem bohužel příprava poněkud pokulhává. 

Continue Reading

Bontre 95 %

Adresa:

Svobody 273, Třeboň

Objednané nápoje:

2x Espresso 38,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná káva:

Vescovi směs 08

Continue Reading

Kavárna Kolektiv 50 %

Adresa

Latrán 13, Český Krumlov

Objednané nápoje

Espresso 40,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná Káva

La Bohéme Cafe

Continue Reading

ŽIŽKAVÁRNA 55% (2)

Adresa

Kubelíkova 17, Praha 3

Cena

espresso 36 Kč, cappuccino 47 Kč

Připravovaná káva:

mamacoffee směs Diktátor ze střední ameriky (80% Mexiko, 20% Nikaragua)

Continue Reading

V melounovém cukru

Adresa

Františkánská 14, Brno

Objednané nápoje

Espresso 39,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná káva

Kolumbie el Capuli - 11 dní od pražení

Continue Reading