Gourmet pauza

Adresa:

Lidická 19, Praha 5

Káva: 

La Boheme Cafe - Espresso směs

Cena: 

Cappuccino 60.-, espresso 48.-

Konečně jsem si zase po delší době udělala čas, vyrazila na snídani, vzala kamarády a šli jsme objevovat nové podniky. Nové podniky pro nás. Sraz byl na Arbesáku, kde jsme měli původně vybraný jiný podnik, ale jelikož nás odmítli s pejskem, tak jsme hledali variantu číslo 2.

Mimochodem to, že někde nepustí pejska do podniku, mě dost překvapilo. Myslela jsem, že to už se nenosí a psi můžou všude. Každopádně chytrý strýček google nám poradil, že kousek je Gourmet pauza, o které se dost mluví, takže jsme neváhali ani vteřinu a vyrazili tam. 

V gourmet pauze neměli s pejskem vůbec problém a okamžitě nám nabídli i misku s vodou. To nás samozřejmě moc potěšilo. Hned z kraje musím říct, že na mě dýchla opravdu příjemná atmosféra. Jestli to bylo interiérem nebo moc milou obsluhou nevím. Možná kombinace obojího? 

Jak jsem zmiňovala na začátku, šli jsme na snídani, takže začalo dilema co si dát. Zvítězila zastřená vejce s hořčičnou omáčkou a k pití jak jinak než cappuccino. Tam to bylo s výběrem jasné. :) Jídlo bylo úplně super. Naprosto vyvážené chutě, super chleba, no co vám budu povídat. Prostě snídaňový orgasmus. :)

I když sem byla už tak dost nacpaná nemohla jsem odolat ochutnat i jeden z dortů, který sice na můj vkus byl poněkud dražší (od 79.- do 98.-), ale jeden jsme si na ochutnání i tak dali. Byl opravdu moc dobrý, ale díky ceně bych si ho znovu už nedala. Už jsem zmiňovala, jak byla milá obsluha? O tomhle se zmíním klidně dvakrát, jelikož opravdu byla. Je to skvělý být takhle unešený z obsluhy, ale na druhou stranu trošku smutný, protože člověk by čekal, že by to takto mělo být všude. Bohužel není. :( 

Tak a teď už se dostáváme ke kávě kvůli které tady vlastně jsme. :) Už z menu jsem viděla, že mě čeká La boheme cafe, se kterými jsem dříve neměla moc dobrou zkušenost, ale je to už pár let, tak jsem byla zvědavá jestli budu mile překvapena. Musím říct, že mám z kávy smíšené pocity. Ani ne špatné, ani ne dobré. Zkusila jsem cappuccino a taky samozřejmě i espresso. 

Cappuccino 50%:

Rozhodně musím pochválit ideální objem šálku. To je v mnoha kavárnách velký problém, že jsou šálky na cappuccino moc velké. Tady je velikost super. 

Na pohled je cappuccino samozřejmě díky latte art krásné, ale bohužel také právě díky tomu je pěna jen lehce na povrchu. Proto je cappuccino více mléčné, než by mělo být a schází ten pocit, když cappuccino pijete přes jemnou hladkou pěnu.

Kdo se v kávě vyzná a někdy přičuchl k její přípravě moc dobře ví, že s málem pěny se nejlépe kreslí, ale bohužel je to často na úkor správných poměrů. Latte art je umění, ale opravdové umění je umět udělat krásný obrázek a udržet i správné poměry. 

Co se týče chuti, espresso se v mléce trochu ztrácelo a nebylo moc cítit. Je jasné, že toto může hodně lidem vyhovovat, obzvlášť, když káva není jejich nejoblíbenějším nápojem, ale pro nás kávové závisláky je to trošku škoda. Samozřejmě je to způsobeno větším množstvím mléka v cappuccinu a zároveň to může i lehce předpovídat, že káva ze které je cappuccino připraveno je více acidní. Acidní káva totiž nemá v cappuccinu prakticky žádné výraznější tóny, jen "ovocnost", a ta se v kombinaci s mlékem prakticky vytratí. 

Když to shrnu nebylo to rozhodně nejhorší cappuccino co jsem kdy pila, mým kamarádům naopak moc chutnalo, ale chyby tam pro můj mlsný jazýček byly. 

Espresso 60%: 

Trochu jsem se bála co mě čeká. Crema na espressu prakticky nebyla a to není známka ničeho dobrého. Ale když jsem si ke kávě přičichla, byla jsme mile překvapená, že opravdu voněla. Žádné zemité tóny, shnilé seno nebo květinová louka, ale vážně příjemná vůně karamelu a medu. 

Při prvním napití byla sice znatelná vyšší acidita, ale ne tak, aby přehlušila i ostatní tóny v kávě. Což se mi bohužel poslední dobou stává často, že acidita přebije veškeré tóny, které by se v kávě daly najít a to je pro mě vždy horor. Tenhle horor pro mě bylo i první ochutnání La Boheme před x lety a jsem ráda, že se za tu dobu vykrystalizovali. 

Acidita se samozřejmě s dalšími doušku zvýrazňovala a ke konci byla až skoro nepříjemná, ale stále to pro mě bylo snesitelné. Je to možná i tím, že poslední dobou narážím jen ty uhelno acidní tóny v kávě a proto se moje kritéria lehce snižují, ale espresso to nebylo úplně zlé. možná bych zkusila směs ještě malinko jinou o fous méně acidní a bude to super. Jemná acidita v kávě je samozřejmě super a i já jí tam mám ráda, ale pouze jako doplněk v chuti a ne jako tělo kávy. 

 

Tak abych tu návštěvu nějak shrnula. Rozhodně jsem v Gourmet pauze nebyla naposledy. A Vám rozhodně doporučuji se tam také zastavit. Pokud bych šla vyloženě jen na kávu, asi si vyberu podnik jiný, ale pokud bych šla znovu na snídani nebo oběd a budu poblíž Anděla je to jasná volba. 

Znovu dávám velké plus za super obsluhu (mám dojem, že i majitelku v jednom) a celkově za interiér a prostředí. Místo je to fakt moc příjemné. Ceny, až na dorty, jsou ok na takhle fajn podnik. 

Právem je Gourmet pauza chváleným podnikem i mezi blogery a food nadšenci a já jsem ráda, že nám strýček google dobře poradil a poznala jsem zase něco o čem jsem mohla napsat skoro samou chválu. :)

Tak se mějte co nejlíp a třeba se někdy v Gourmet pauze potkáme

pac a pusu

Kája

 

 

Cafe del Mar

Adresa: 

Calle Vara de Rey, 27, 07820 Sant Antoni de Portmany, Islas Baleares, Španělsko

Cena:

Espresso 5€, Cappuccino 7€

Kavárna u moře, speciální pravidla, skořice v cappuccinu a obsluha "modely" a "modelkami"... Cafe del Mar, ne málo lidí již tento název zná, něco jím říká, nebo ho zaslechli. Mnoho lidem se při vyslovení tohoto názvu vybaví hudební kompilace, které se staly známé predevším pro milovníky chill hudby. Začněme trochu i o ostrově Ibiza jako takovém. Nejsme sice blog o cestování, ale pokud někam jedeme, rádi usadíme recenzi do navštíveného místa tak, aby byl dokreslen celý kontext kávokultůry.

Continue Reading

Cukrárna Dortletka - Roudnice nad Labem

Adresa: 

Husovo náměstí 48, Roudnice nad Labem

Káva: 

Caffé Trucillo

Cena:

Bohužel jsem si přesné ceny nazapsala, ale je to absolutně pohoda. Takový cenový průměr bych řekla. 

 

Co tak dělat v neděli, když je krásně a máte volno? Nejlepší je vyrazit někam na výlet. Tak jsme se rozhodli s kamarádkami vyrazit na horu Říp. A musíme se přiznat, ani jedna z nás jsme tam nikdy nebyly, takže jsme tu ostudu musely napravit. A to bych nebyla já, abych si někde cestou nevyčíhla nějakou fajn kavárnu, v tomhle případě je to teda spíš cukrárna. :)

Continue Reading

Kafe Francin

Adresa

Dukelských hrdinů 35, Praha 7

Káva: 

Kafe Francin

Objednané nápoje: 

espresso 40.- Kč, cappuccino 55.- Kč

Continue Reading

Kavárna Místo

Adresa 

Bubenečská 284/12, Praha

Káva

Doubleshot. Směs Tam dem: 50% El Salvador Los Chelazos a 50% Kostarika Don Oscar

Objednané nápoje

espresso 45,- Kč, cappuccino 60,- Kč

 

Kavárna Místo je opravdu fajn místo. :) Interiér je příjemný a i když je v moderním stylu, necítíte se tam jak ve sterilní nemocni. Co se musí určitě vypíchnout je obsluha! Obsluhovali nás dva pánové a oba byli skvělí. Perfektně znali složení jídel i nápojů, co nabízejí, uměli doporučit a rozhodně nešetřili úsměvy. Je škoda, že takový přístup není standardem ve všech podnicích. Jen si představte, jak Vám dokáže otrávit večer "zpruzelá" obsluha, pro kterou je vyloženě obtíž, že Vám musí donést objednávku na stůl. Zcela to dokáže zkazit dojem...takže úsměv a ochota je jedním z hlavních tahounů celého podniku. 

Continue Reading

Kafe Kytka 40%

Adresa: 

Kostelní, Liberec

Káva:

100% arabika - pražírna Meleme

Objednané nápoje:

cappuccino: 48,- Kč, espresso: 38,- Kč

Kafe Kytka je kavárna spojená s květinářstvím a musím říct, že je to opravdu krásný prostor. Absolutně doporučuji zajít si tam pro kytku, pokud jste z Liberce a okolí. Tak krásné vazby se jen tak nevidí. Co se týče kávy už jsem trošku v rozpolcení.

Continue Reading

Restaurant & Café Heider 87 %

Restaurant & Café Heider „Das Wohnzimmer der Stadt“

Adresa:

Friedrich-Ebert-Str. 29, Potsdam

Připravovaná káva:

Für Kaffee und Kaffeespezialitäten verwenden wir ausschließlich unsere eigene Hausröstung. Tímto asi končíme. Kavána si praží kávu sama a tajemství vyzrazovat nechceme. Tak se necháme překvapit. Nebo si sem zajeďte a pokuste se zjistit tajemství sami. Potsdam je krásné město s krásnými parky, zámky a z Berlína jste tady vlakem co by dup. Já říkám, že Potsdam Berlína jsou Klánovice Prahy.

Continue Reading

Cafedu 50 %

Adresa:

Škrétova, Praha 2

Káva:

Pražírna Dos Mundos, Honduras 100% arabika

Kavárna byla plná pracujících lidí, a tak jsme si na espresso trochu počkali, potěšující je, že jsme objednávali u stolu a také nám kávu na stůl přinesli. Jelikož se jedná o studovnu, jsme vůbec rádi, že obsluha mezi stoly chodí. Ale jistě chápeme systém objednávek na baru, v případě, že by za vámi stále někdo chodil, zda si dáte další kávu nebo vodu, působilo to časem možná otravně....

Continue Reading

Bistro 8 30 %

Adresa:

Veverkova 8, Praha 7

Objednané nápoje:

espresso , cappuccino

Připravovaná káva:

Climpson & Sons - Guatemala

Bistro 8 působí na první pohled velmi zajímavě. Zde si někdo opravu vyhrál a interiér připomíná kombinaci závodní jídelny a babiččina obýváku z 80ých let. Člověk se tu cítí opravdu fajn a musela sem se pořád rozhlížet kolem sebe co ještě kde objevím.  Obsluha mě také mile překvapila. Byla milá, ochotná a i když už zavírali a já přišla 2 minuty před, kávu jsem dostala a nechali mě jí v klidu vypít.  Teď už k samotné kávě...

Continue Reading

The Farm 28 %

Adresa:

Korunovační 17, Praha

Objednané nápoje:

espresso 38,- Kč, cappuccino 48,- Kč.

Připravovaná káva:

čerstvě pražená z výběrové pražírny Doubleshot

Koncept podniku The Farm se nám velmi líbil. Působil velmi přívětivě, nenafoukaně a snaží se pracovat s dobrými surovinami. Nicméně nás velmi zklamala káva. Rádi bychom složili poklonu podniku na jiném poli její působnosti, nicméně jsme ILE, které se zajímá především o kávu a její přípravu. Na tomto poli bohužel chválit nemůžeme.

Continue Reading

Paříž očima ILoveEspresso

Paříž, město módy, gastronomie, architektury...a co kávy?

Vedle New Yorku (článek bude brzy následovat) náš tým navštívil Paříž. Město, na které shlíží stará dáma Eiffelova, nás velmi zajímalo. Tak nějak všichni vědí, nebo tuší, že francouzská gastronomie je jedna z nejsložitějších, jelikož vše na talíři musí mít smysl, ladit s ostatními sousedy a třeba také překvapit kombinací. Zajímalo nás, jak si dávají záležet na přípravě kávy, která jistě dokresluje i zážitek z jídla...

 

Continue Reading

Mikyna 90%

Adresa

5 května 62, Liberec

Objednané nápoje

Espresso 35,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná káva

Ethiopia Yirgacheffe od soukromníka z Prahy. Značka neznámá.

Kavárna Mikyna je velmi příjemné moderní místo. Obsluha je velmi milá a přátelská, i když trochu pomalejší. Pokud nejdete však jen na rychlou kávu, ale jdete si odpočinout a poklábosit s přáteli, nijak Vám to nemůže vadit.

Continue Reading

La Bohéme Café 33 %

Adresa

Sázavská 32, Praha 2

Objednané nápoje

Espresso 45,- Kč, Capuccino 55,- Kč

Připravovaná káva

La Bohéme Café - El Salvador 100% arabica

Continue Reading

Tricafe 30%

Adresa

Anenská 3, Praha 1, 110 00

Objednané nápoje

Espresso 45,-Kč, Cappuccino 55,- Kč

Připravovaná káva

Ethiopia sidama bokasso, pražírna The Barn

Continue Reading

ŽIŽKAVÁRNA 55%

Adresa

Kubelíkova 17, Praha 3

Cena

espresso 36 Kč, cappuccino 47 Kč

Připravovaná káva:

mamacoffee směs diktátor ze střední ameriky (80% Mexiko, 20% Nikaragua)

Continue Reading

café Pavlač 54 %

Adresa

Víta Nejedlého 23, Praha 3 

Cena

Epsresso 38 Kč, Cappuccino 41 Kč

Připravovaná káva

Café Reserva, 100% rainforest

Continue Reading

Cafe Frida 96 %

Adresa

Karlínské náměstí 399/11, Praha 8

Objednané nápoje

Espresso 36,- Kč, Cappuccino 48,- Kč

Připravovaná káva

Anniversario 100% arabica, pražírna La Genovese 

Continue Reading

NaCafe 90 %

Adresa

Šmeralova 15, Praha 7

Objednané nápoje

espresso 38,- Kč, Cappucccino 48,- Kč

Continue Reading

AntHill a Cafefin

Adresa: 

Americká 39, Praha 2

Káva: 

vietnamská káva z české pražírny Dak Lak Coffee

Cena: 

Espresso 59.-, Cappuccino 64.-, vietnamská káva s kondenzovaným mlékem 69.- 

 

Maličko do této recenze zakomponuji i jednu další kavárnu Cafefin, protože mi přijde fajn provést trošku srovnání. 

Stále vznikají nové a nové kavárny. Některé super, některé slabší, některé lákají na svůj interiér nebo na speciální nabídku. Není to ani tak dávno, co vznikla vietnamská kavárna Cafefin, která svou nabídkou nalákala nejednoho kávového nebo food nadšence. My se tam také vydali. Milujeme Asii, jak pro její kulturu, lidi, tak i gastronomii, a proto jsme se mega těšili. Bohužel přišlo velké zklamání...

Continue Reading

Café Hygge - Berlín

Adresa:

Scharnhortstr. 5, Berlin

Káva:

Pražírna - Tres Cabezas, Směs - Pura Vida No.1

Objednané nápoje:

espresso, cappuccino

Ne, hygge není hegeš a ani nadávka, ač to tak trochu zní. Jedná se o životní styl, který pochází z Dánska. Hygge život však nežijí jen tam.. I vy možná žijete hygge stylem, aniž byste si toho byli vědomi. A co to tedy je? Je to vlastně to, co vám každý říká, abyste dělali pro veselejší život - radovali jste se z maličkostí, setkávali se s přáteli a obklopovali se pěknými věcmi a příjemnými lidmi. No a Dánové to nazvali hygge. !!Hlavně svíčky, polštářky, kožené tépichy a přátelé!! Hygge diktuje i to, jakým nábytkem a doplňky se obklopujete doma.

Continue Reading

Freddy Leck sein Waschsalon - Kaffee Einstein trochu jinak - Berlín

Adresa

Gotzlowskystraße 11, Berlin 10555

Káva

Kaffee Einstein

Objednané nápoje

espresso 1,1 €!, cappuccino 1,8 €!

 

Co dělalo ILoveEspresso v prádelně? No, rádi bychom si občas hodili hlavu do pračky, ale šlo především o náš projekt - kafe na zajímavém místě. A prádelna je rozhodně jedno z nich. :) Pán sedící venku u stolku není Freddy a rozhodně neolizuje Waschsalon, ale sedí si tu jako v normální kavárničce a popíjí dvojku. 

Continue Reading

Impala - Berlín

Adresa:

SCHÖNHAUSER ALLEE 173, Berlín

Káva:

pražená a vybraná vlastními silami

Objednané nápoje:

espresso, klein cappuccino

Kavárna Impala je jedna z prvních kaváren, které jsem navštívil v Berlíne. Kavárna se nachází v městské části Prenzlauerberg, která je oblíbená mezi mladými rodinami a studenty a z historie známá jako hnízdo punkerského odboje za dob Berlínské zdi. V této části se nachází mnoho pěkných podniků, kaváren, restaurací a barů... Což jsme rádi, protože zde máme živnou půdu pro naše recenze. :)

Continue Reading

Bistro proti proudu

 

Adresa: 

Březinova 22, Praha 8 - Karlín

Káva:

pražírna Danesi (bohužel jsem zapomněla optat se na aktuální odrůdu)

Objednané nápoje:

espresso: 36,- Kč, cappuccino: 49,- Kč

Do bistra proti proudu jsem se chystala vyrazit už poměrně dlouho a konečně se to podařilo. Již předem jsem věděla, že připravují italskou kávu, a tak jsem ani neměla nějaký výrazný strach kávu ochutnat v očekávání vysoké acidity. A opravdu jsem se nezklamala. Bistro je velice příjemné jak svým designem, tak i velice milou obsluhou, i když na můj vkus poněkud pomalejší. :) Neudělala jsem ani chybu při výběru jídla. Sandwich s krůtím masem byl tak dobrý, že jsem byla umazaná až za ušima. :) 

Continue Reading

Coffee room. 85 %

Adresa:

Korunní 74, Praha 10

Káva:

pražírna: White label, odrůda Kenya

Objednané nápoje: 

espresso 45,- Kč, cappuccino 55,- Kč

Měla jsem trošku strach před ochutnáním kávy a vlastně i před vstupem do kavárny. Působí dost podobně jako mnoho jiných kaváren vzniklých poslední dobou. Jak to jen nazvat? Že by hipstersky? :) Naštěstí jsem vstoupila a nakonec byla mile překvapená. Kavárna je sice maličká, ale útulná a za naší návštěvy zde byla i velice milá a usměvavá obsluha.  

Continue Reading

Bella Vida café 80 %

Adresa:

Malostranské nábřeží 3, Praha 1

Objednané nápoje:

Espresso 50,- Kč, Cappuccino 65,- Kč

Připravovaná káva:

Kavárna připravuje více druhů káv, není vždy jednoznačné, kterou dostanete. 

Café Bella Vida je velmi pěkný podnik s příjemnou a milou obsluhou. Interiér je zařízen ve stylu 20. - 30. let, knihovny šikovně rozdělující prostor tak, aby byl útulný, jsou opravdu krásné. Kavárna působí velmi útulně a klid uvnitř není rušen venkovním ruchem, velkými výlohami nebo uspěchanou atmosférou kavárenských řetězců nebo např. pracovních kaváren. Můžete na chvíli přepnout do jiného módu mysli... pomalejšího.

Continue Reading

Bistro Soul 80 %

Adresa:

Jezuitská 7, Brno

Objednané nápoje:

espresso 39,- Kč, cappuccino 47,- Kč

Připravovaná káva:


Pražírna Attibassi, káva Attibassi Cream d'Oro

Bistro Soul je jedním z trendy podniků v Brně. Atmosféra je velmi příjemná, obsluha také a navíc rychlá, ale nic nového a specifického zde nenajdete. Dřevěné stoly, sezení na okně, žárovky jen v objímce a dobrý pocit, že jste tady. Velká okna do ulice dokreslují kaváren
ský požitek. Velikost hlavní místnosti a bistra mi však už trochu zavání velkou masovkou...rozhodně sem za soukromím 
nepůjdete. To spíš na nějaký ten dobrý dlabanec a dobrou kávu.

Continue Reading

Kávová kultura v New York city

Pokud sledujete náš facebook, jistě víte, že jsme si udělali take výlet do New Yorku a při té příležitosti prošli spousty kaváren, bister, rychlokafíren a barů, kde jsme ochutnávali a zkoušeli všemožné druhy kávy i pozorovali jejich přípravu. 

Prvně jsme zavítali do klasického amerického Starbucks coffee. Jako vždy nás "nezklamal".  

Continue Reading

Café Záhorský

Adresa

Eliášova 1, Praha 6

Objednaní nápoje

Espresso 38,-, Cappuccino 52,-

Připravovaná káva

Goppion caffé, Indie a Honduras, praženo v Itálii 85% arabica, 15% robusta

Café Záhoský je bezpodmínečně architektonicky velmi zajímavý prostor a už i tímto stojí jistě za návštěvu. Káva, kterou připravují je také milým překvapením, ovšem bohužel příprava poněkud pokulhává. 

Continue Reading

Bontre 95 %

Adresa:

Svobody 273, Třeboň

Objednané nápoje:

2x Espresso 38,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná káva:

Vescovi směs 08

Continue Reading

Kavárna Kolektiv 50 %

Adresa

Latrán 13, Český Krumlov

Objednané nápoje

Espresso 40,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná Káva

La Bohéme Cafe

Continue Reading

ŽIŽKAVÁRNA 55% (2)

Adresa

Kubelíkova 17, Praha 3

Cena

espresso 36 Kč, cappuccino 47 Kč

Připravovaná káva:

mamacoffee směs Diktátor ze střední ameriky (80% Mexiko, 20% Nikaragua)

Continue Reading

V melounovém cukru

Adresa

Františkánská 14, Brno

Objednané nápoje

Espresso 39,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná káva

Kolumbie el Capuli - 11 dní od pražení

Continue Reading