AntHill a Cafefin

Adresa: 

Americká 39, Praha 2

Káva: 

vietnamská káva z české pražírny Dak Lak Coffee

Cena: 

Espresso 59.-, Cappuccino 64.-, vietnamská káva s kondenzovaným mlékem 69.- 

 

Maličko do této recenze zakomponuji i jednu další kavárnu Cafefin, protože mi přijde fajn provést trošku srovnání. 

Stále vznikají nové a nové kavárny. Některé super, některé slabší, některé lákají na svůj interiér nebo na speciální nabídku. Není to ani tak dávno, co vznikla vietnamská kavárna Cafefin, která svou nabídkou nalákala nejednoho kávového nebo food nadšence. My se tam také vydali. Milujeme Asii, jak pro její kulturu, lidi, tak i gastronomii, a proto jsme se mega těšili. Bohužel přišlo velké zklamání.

Fronta na objednávku 20 minut, čekání na kávu půl hodiny a čekání na jídlo další půl hodiny. Káva byla, omlouvám se, absolutně otřesná. Cappuccino byla káva s mlékem, a to doslova. Po mléčné pěně ani stopy a o cenách za to vše ani nemluvím. Z tohoto vyplývá, že ne vždy takto "oblíbená" kavárna na sociálních sítích je i opravdu dobrá.

Když jsem se dozvěděla o další vietnamské kavárně a to AntHill, neváhala jsem... Hned jsem se tam vydala a doufala jsem, že moje zklamání z předešlé vietnamské kavárny bude zažehnáno. V první řadě je kavárna velmi útulná a příjemná, obsluha byla moc milá a nabídka je také super. Nejen, že mají klasiku, ale mají i vietnamské speciality. Takže už v tuhle chvíli jsem věděla, že ve srovnání s minulou zkušenosti je AntHill jasný vítěz. Bohužel, káva mě pak trochu zklamala a o tom Vám povím více níž.  

Objednala jsem si jako vždy cappuccino a epresso, a protože jsem v kavárně vietnamské, tak samozřejmě i vietnamskou kávu.

Cappuccino: 

Moc se mi líbily šálky ve kterých kávu podávají. Sice nesplňují veškeré požadavky jako tlustostěnnost, ale jsou prostě krásný, takže tady zavírám oči. :D 

Na vrchu cappuccina bylo krásné latte art, ale bohužel mléčná pěna jen lehce na povrchu, jak můžete vidět na fotce vlevo. Chuť byla hodně jemná a espresso v něm nebylo skoro ani cítit. Rozhodně to bylo tím, že v cappuccinu bylo hodně mléka na úkor malého množství pěny a také to může být předzvěst toho, že káva je více acidní. Pokud káva v sobě nemá typické tóny pro espresso, jako tóny hořké čokolády nebo oříšků, tak se pak chuť v cappuccinu ztratí úplně. Objemově bylo capuccino v pořádku. 

Takže kdybych měla cappuccino zhodnotit dala bych mu 4/10. 

Espresso: 

Opět moc hezký šálek, ale tady se bohužel i k tomu, že není tlustostěnný přidává to, že je moc široký a tím pádem se rozprostře crema a veškeré aroma se rychle vytrácí. 

Jak jsem se bála již z chuti cappuccina, tak i stalo. Už z vůně je cítit acidita a travnaté tóny. Stejně tak to bylo i v chuti. 

Budu se opět opakovat, ale takhle výrazná acidita do espressa podle mě prostě nepatří. Jakmile překryje veškěré chuťové tóny a je cítit jen kyselost, tak se ten požitek z kávy vytratí. Tyhle typy káv jsou naopak velice vhodné pro různé druhy filtrovaných káv. Jako samozřejmě proti gustu...:) Ať každý pije co mu chutná, ale pro mě tohle není espresso. Jednou to přesně připrovnal můj kávový učitel k jahodě a já nemůžu jinak než souhlasit." Víme jak má jahoda chutnat, jestli jí někdo má rád nezralou, tak prosím, nicméně jahoda chutná nejlíp, když je zralá." 

Málem bych zapomněla na hodnocení espressa. Tomuto bych dala 2/10 a to hlavně jen díky hezkému šálku. :) 

Bonus: 

Jak jsem již zmiňovala dali jsme si i vietnamskou kávu a to s kondenzovaným mlékem. Mám to moc ráda. Je to takový dezertíček, ale přece jenom chuť kávy v ní cítit je. Super kombinace chutí. 

Vietnamskou kávu jsme měla už na pár místech, ale popravdě rozdíl jsem v nich zatím úplně nepoznala, jelikož za kondenzované mléko se toho hodně schová. Ale je to prostě ňamka. 

Takže pokud bych měla AntHill shrnout tak si tam zaručeně ráda zaskočím znovu, ale už vynechám klasiku a radši prozkoumám více nabídku vietnamských specialit a to i včetně jídla, které znělo taky super lákavě. Za mě je to rozhodně lepší volba, než více zprofanovaná nahoře zmíněná kavárna. 

Tak se někdy v AntHill zastavte a dejte vědět jak se Vám tam líbilo. :) 

Pac a pusu

Kája

 

Cukrárna Dortletka - Roudnice nad Labem

Adresa: 

Husovo náměstí 48, Roudnice nad Labem

Káva: 

Caffé Trucillo

Cena:

Bohužel jsem si přesné ceny nazapsala, ale je to absolutně pohoda. Takový cenový průměr bych řekla. 

 

Co tak dělat v neděli, když je krásně a máte volno? Nejlepší je vyrazit někam na výlet. Tak jsme se rozhodli s kamarádkami vyrazit na horu Říp. A musíme se přiznat, ani jedna z nás jsme tam nikdy nebyly, takže jsme tu ostudu musely napravit. A to bych nebyla já, abych si někde cestou nevyčíhla nějakou fajn kavárnu, v tomhle případě je to teda spíš cukrárna. :)

Jsem moc ráda, že i v malých městech se najde super místo s dobrým kafem, fajn obsluhou a tady navíc s božíma dortama. Cukrárna má venku fajn zahrádku, ve dvoře ještě hezčí posezení a i v zimě se bude uvnitř krásně sedět. Úplně to vidím. Venku sníh, uvnitř teploučko, na stole horký čaj nebo svařák a jeden z těch božích dortů. No nic, teď máme léto, takže si pojďme užívat ty letní zahrádky. :) S holkama jsme si daly každá domácí limču, holky pak ledový kafe a já jako vždy cappuccino a espresso, abych pro Vás mohla zhodnotit kávu. Jo a taky sem do sebe natlačila jednu místní štafetku a byla to asi ta nejlepší, co jsem kdy jedla.

Jsme tu, ale hlavně kvůli kafi, tak se pojďme podívat na to, jak dopadla Dortletka. 

Musím popravdě říct, že jsem neočekávala žádné zázraky v cukrárně v malém městě, ale musím si dávat sakra pozor na tyhle předsudky. Káva byla úplně v pohodě a rozhodně předčila i mnohé vyhlášené podniky v Praze. 

Cappuccino mi přišlo na stůl na tácku s malou skleničkou vody, což už bohužel nebýva vždy standardem, ale za mě by to tak být mělo. Jak je vidět, tak na cappuccinu byla i snaha o latte art a vcelku i povedená. Co je ale důležité, mléčná pěna je hladká, propracovaná a hlavně ve správném poměru k espressu. Nebyla pěna jen milimetřík na hladině ani jí nebyl plný šálek. Krásně se cappuccino pilo přes pěnu a tak to má být.

V chuti není také skoro co vytknout, jen možná byla trochu výraznější chuť espressa, o kterém si povíme o pár řádků níže. To by asi vyřešil výběr jiného druhu kávy, trošku jemnější směsi. Ale jak jsem říkala, káva opravdu předčila mé očekávání a tohle je spíše jen taková mini rada. :) 

Tím jsme se dostali k espressu. Šálek se zdá být objemově v pohodě a tím pádem i objem espressa je ok. Crema je na pohled krásně oříšková a i když do ní dloubnu lžičkou je elastická a vrací se zpět, takže první dojmy joooo. Ve vůni jsou cítit lískové oříšky a čokoláda, což je pro mě další plus a fajn změna od všech těch slámovitých "vůní", na které poslední dobou narážíme. :) Co se týče chuti, tak tam bych pak jen vytkla ke konci výraznější hořkost, ale ta se pomalu vytratila a rozhodně nebyla natolik výrazná, abych si na kávě i tak nepochutnala. Větší hořkost espressa byla i znatelná lehce v cappuccinu. 

Celkově jsem byla z cukrárny Dortletka opravdu nadšená a můžu jí jen doporučit. Pokud si do Roudnice uděláte výlet nebo bydlíte někde v okolí,  rozhodně se zastavte. Dorty jsou pecka a u kávy taky rozhodně nešlápnete vedle. Prosím, prosím, víc takových podniků...:D 

Mějte se kávově

pá Kája

 

 

 

 

 

Kafe Francin

Adresa

Dukelských hrdinů 35, Praha 7

Káva: 

Kafe Francin

Objednané nápoje: 

espresso 40.- Kč, cappuccino 55.- Kč

Continue Reading

Kavárna Místo

Adresa 

Bubenečská 284/12, Praha

Káva

Doubleshot. Směs Tam dem: 50% El Salvador Los Chelazos a 50% Kostarika Don Oscar

Objednané nápoje

espresso 45,- Kč, cappuccino 60,- Kč

 

Kavárna Místo je opravdu fajn místo. :) Interiér je příjemný a i když je v moderním stylu, necítíte se tam jak ve sterilní nemocni. Co se musí určitě vypíchnout je obsluha! Obsluhovali nás dva pánové a oba byli skvělí. Perfektně znali složení jídel i nápojů, co nabízejí, uměli doporučit a rozhodně nešetřili úsměvy. Je škoda, že takový přístup není standardem ve všech podnicích. Jen si představte, jak Vám dokáže otrávit večer "zpruzelá" obsluha, pro kterou je vyloženě obtíž, že Vám musí donést objednávku na stůl. Zcela to dokáže zkazit dojem...takže úsměv a ochota je jedním z hlavních tahounů celého podniku. 

Continue Reading

Kafe Kytka 40%

Adresa: 

Kostelní, Liberec

Káva:

100% arabika - pražírna Meleme

Objednané nápoje:

cappuccino: 48,- Kč, espresso: 38,- Kč

Kafe Kytka je kavárna spojená s květinářstvím a musím říct, že je to opravdu krásný prostor. Absolutně doporučuji zajít si tam pro kytku, pokud jste z Liberce a okolí. Tak krásné vazby se jen tak nevidí. Co se týče kávy už jsem trošku v rozpolcení.

Continue Reading

Restaurant & Café Heider 87 %

Restaurant & Café Heider „Das Wohnzimmer der Stadt“

Adresa:

Friedrich-Ebert-Str. 29, Potsdam

Připravovaná káva:

Für Kaffee und Kaffeespezialitäten verwenden wir ausschließlich unsere eigene Hausröstung. Tímto asi končíme. Kavána si praží kávu sama a tajemství vyzrazovat nechceme. Tak se necháme překvapit. Nebo si sem zajeďte a pokuste se zjistit tajemství sami. Potsdam je krásné město s krásnými parky, zámky a z Berlína jste tady vlakem co by dup. Já říkám, že Potsdam Berlína jsou Klánovice Prahy.

Continue Reading

Cafedu 50 %

Adresa:

Škrétova, Praha 2

Káva:

Pražírna Dos Mundos, Honduras 100% arabika

Kavárna byla plná pracujících lidí, a tak jsme si na espresso trochu počkali, potěšující je, že jsme objednávali u stolu a také nám kávu na stůl přinesli. Jelikož se jedná o studovnu, jsme vůbec rádi, že obsluha mezi stoly chodí. Ale jistě chápeme systém objednávek na baru, v případě, že by za vámi stále někdo chodil, zda si dáte další kávu nebo vodu, působilo to časem možná otravně....

Continue Reading

Bistro 8 30 %

Adresa:

Veverkova 8, Praha 7

Objednané nápoje:

espresso , cappuccino

Připravovaná káva:

Climpson & Sons - Guatemala

Bistro 8 působí na první pohled velmi zajímavě. Zde si někdo opravu vyhrál a interiér připomíná kombinaci závodní jídelny a babiččina obýváku z 80ých let. Člověk se tu cítí opravdu fajn a musela sem se pořád rozhlížet kolem sebe co ještě kde objevím.  Obsluha mě také mile překvapila. Byla milá, ochotná a i když už zavírali a já přišla 2 minuty před, kávu jsem dostala a nechali mě jí v klidu vypít.  Teď už k samotné kávě...

Continue Reading

The Farm 28 %

Adresa:

Korunovační 17, Praha

Objednané nápoje:

espresso 38,- Kč, cappuccino 48,- Kč.

Připravovaná káva:

čerstvě pražená z výběrové pražírny Doubleshot

Koncept podniku The Farm se nám velmi líbil. Působil velmi přívětivě, nenafoukaně a snaží se pracovat s dobrými surovinami. Nicméně nás velmi zklamala káva. Rádi bychom složili poklonu podniku na jiném poli její působnosti, nicméně jsme ILE, které se zajímá především o kávu a její přípravu. Na tomto poli bohužel chválit nemůžeme.

Continue Reading

Paříž očima ILoveEspresso

Paříž, město módy, gastronomie, architektury...a co kávy?

Vedle New Yorku (článek bude brzy následovat) náš tým navštívil Paříž. Město, na které shlíží stará dáma Eiffelova, nás velmi zajímalo. Tak nějak všichni vědí, nebo tuší, že francouzská gastronomie je jedna z nejsložitějších, jelikož vše na talíři musí mít smysl, ladit s ostatními sousedy a třeba také překvapit kombinací. Zajímalo nás, jak si dávají záležet na přípravě kávy, která jistě dokresluje i zážitek z jídla...

 

Continue Reading

Mikyna 90%

Adresa

5 května 62, Liberec

Objednané nápoje

Espresso 35,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná káva

Ethiopia Yirgacheffe od soukromníka z Prahy. Značka neznámá.

Kavárna Mikyna je velmi příjemné moderní místo. Obsluha je velmi milá a přátelská, i když trochu pomalejší. Pokud nejdete však jen na rychlou kávu, ale jdete si odpočinout a poklábosit s přáteli, nijak Vám to nemůže vadit.

Continue Reading

La Bohéme Café 33 %

Adresa

Sázavská 32, Praha 2

Objednané nápoje

Espresso 45,- Kč, Capuccino 55,- Kč

Připravovaná káva

La Bohéme Café - El Salvador 100% arabica

Continue Reading

Tricafe 30%

Adresa

Anenská 3, Praha 1, 110 00

Objednané nápoje

Espresso 45,-Kč, Cappuccino 55,- Kč

Připravovaná káva

Ethiopia sidama bokasso, pražírna The Barn

Continue Reading

ŽIŽKAVÁRNA 55%

Adresa

Kubelíkova 17, Praha 3

Cena

espresso 36 Kč, cappuccino 47 Kč

Připravovaná káva:

mamacoffee směs diktátor ze střední ameriky (80% Mexiko, 20% Nikaragua)

Continue Reading

café Pavlač 54 %

Adresa

Víta Nejedlého 23, Praha 3 

Cena

Epsresso 38 Kč, Cappuccino 41 Kč

Připravovaná káva

Café Reserva, 100% rainforest

Continue Reading

Cafe Frida 96 %

Adresa

Karlínské náměstí 399/11, Praha 8

Objednané nápoje

Espresso 36,- Kč, Cappuccino 48,- Kč

Připravovaná káva

Anniversario 100% arabica, pražírna La Genovese 

Continue Reading

NaCafe 90 %

Adresa

Šmeralova 15, Praha 7

Objednané nápoje

espresso 38,- Kč, Cappucccino 48,- Kč

Continue Reading

Café Hygge - Berlín

Adresa:

Scharnhortstr. 5, Berlin

Káva:

Pražírna - Tres Cabezas, Směs - Pura Vida No.1

Objednané nápoje:

espresso, cappuccino

Ne, hygge není hegeš a ani nadávka, ač to tak trochu zní. Jedná se o životní styl, který pochází z Dánska. Hygge život však nežijí jen tam.. I vy možná žijete hygge stylem, aniž byste si toho byli vědomi. A co to tedy je? Je to vlastně to, co vám každý říká, abyste dělali pro veselejší život - radovali jste se z maličkostí, setkávali se s přáteli a obklopovali se pěknými věcmi a příjemnými lidmi. No a Dánové to nazvali hygge. !!Hlavně svíčky, polštářky, kožené tépichy a přátelé!! Hygge diktuje i to, jakým nábytkem a doplňky se obklopujete doma.

Continue Reading

Freddy Leck sein Waschsalon - Kaffee Einstein trochu jinak - Berlín

Adresa

Gotzlowskystraße 11, Berlin 10555

Káva

Kaffee Einstein

Objednané nápoje

espresso 1,1 €!, cappuccino 1,8 €!

 

Co dělalo ILoveEspresso v prádelně? No, rádi bychom si občas hodili hlavu do pračky, ale šlo především o náš projekt - kafe na zajímavém místě. A prádelna je rozhodně jedno z nich. :) Pán sedící venku u stolku není Freddy a rozhodně neolizuje Waschsalon, ale sedí si tu jako v normální kavárničce a popíjí dvojku. 

Continue Reading

Impala - Berlín

Adresa:

SCHÖNHAUSER ALLEE 173, Berlín

Káva:

pražená a vybraná vlastními silami

Objednané nápoje:

espresso, klein cappuccino

Kavárna Impala je jedna z prvních kaváren, které jsem navštívil v Berlíne. Kavárna se nachází v městské části Prenzlauerberg, která je oblíbená mezi mladými rodinami a studenty a z historie známá jako hnízdo punkerského odboje za dob Berlínské zdi. V této části se nachází mnoho pěkných podniků, kaváren, restaurací a barů... Což jsme rádi, protože zde máme živnou půdu pro naše recenze. :)

Continue Reading

Bistro proti proudu

 

Adresa: 

Březinova 22, Praha 8 - Karlín

Káva:

pražírna Danesi (bohužel jsem zapomněla optat se na aktuální odrůdu)

Objednané nápoje:

espresso: 36,- Kč, cappuccino: 49,- Kč

Do bistra proti proudu jsem se chystala vyrazit už poměrně dlouho a konečně se to podařilo. Již předem jsem věděla, že připravují italskou kávu, a tak jsem ani neměla nějaký výrazný strach kávu ochutnat v očekávání vysoké acidity. A opravdu jsem se nezklamala. Bistro je velice příjemné jak svým designem, tak i velice milou obsluhou, i když na můj vkus poněkud pomalejší. :) Neudělala jsem ani chybu při výběru jídla. Sandwich s krůtím masem byl tak dobrý, že jsem byla umazaná až za ušima. :) 

Continue Reading

Coffee room. 85 %

Adresa:

Korunní 74, Praha 10

Káva:

pražírna: White label, odrůda Kenya

Objednané nápoje: 

espresso 45,- Kč, cappuccino 55,- Kč

Měla jsem trošku strach před ochutnáním kávy a vlastně i před vstupem do kavárny. Působí dost podobně jako mnoho jiných kaváren vzniklých poslední dobou. Jak to jen nazvat? Že by hipstersky? :) Naštěstí jsem vstoupila a nakonec byla mile překvapená. Kavárna je sice maličká, ale útulná a za naší návštěvy zde byla i velice milá a usměvavá obsluha.  

Continue Reading

Bella Vida café 80 %

Adresa:

Malostranské nábřeží 3, Praha 1

Objednané nápoje:

Espresso 50,- Kč, Cappuccino 65,- Kč

Připravovaná káva:

Kavárna připravuje více druhů káv, není vždy jednoznačné, kterou dostanete. 

Café Bella Vida je velmi pěkný podnik s příjemnou a milou obsluhou. Interiér je zařízen ve stylu 20. - 30. let, knihovny šikovně rozdělující prostor tak, aby byl útulný, jsou opravdu krásné. Kavárna působí velmi útulně a klid uvnitř není rušen venkovním ruchem, velkými výlohami nebo uspěchanou atmosférou kavárenských řetězců nebo např. pracovních kaváren. Můžete na chvíli přepnout do jiného módu mysli... pomalejšího.

Continue Reading

Bistro Soul 80 %

Adresa:

Jezuitská 7, Brno

Objednané nápoje:

espresso 39,- Kč, cappuccino 47,- Kč

Připravovaná káva:


Pražírna Attibassi, káva Attibassi Cream d'Oro

Bistro Soul je jedním z trendy podniků v Brně. Atmosféra je velmi příjemná, obsluha také a navíc rychlá, ale nic nového a specifického zde nenajdete. Dřevěné stoly, sezení na okně, žárovky jen v objímce a dobrý pocit, že jste tady. Velká okna do ulice dokreslují kaváren
ský požitek. Velikost hlavní místnosti a bistra mi však už trochu zavání velkou masovkou...rozhodně sem za soukromím 
nepůjdete. To spíš na nějaký ten dobrý dlabanec a dobrou kávu.

Continue Reading

Kávová kultura v New York city

Pokud sledujete náš facebook, jistě víte, že jsme si udělali take výlet do New Yorku a při té příležitosti prošli spousty kaváren, bister, rychlokafíren a barů, kde jsme ochutnávali a zkoušeli všemožné druhy kávy i pozorovali jejich přípravu. 

Prvně jsme zavítali do klasického amerického Starbucks coffee. Jako vždy nás "nezklamal".  

Continue Reading

Café Záhorský

Adresa

Eliášova 1, Praha 6

Objednaní nápoje

Espresso 38,-, Cappuccino 52,-

Připravovaná káva

Goppion caffé, Indie a Honduras, praženo v Itálii 85% arabica, 15% robusta

Café Záhoský je bezpodmínečně architektonicky velmi zajímavý prostor a už i tímto stojí jistě za návštěvu. Káva, kterou připravují je také milým překvapením, ovšem bohužel příprava poněkud pokulhává. 

Continue Reading

Bontre 95 %

Adresa:

Svobody 273, Třeboň

Objednané nápoje:

2x Espresso 38,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná káva:

Vescovi směs 08

Continue Reading

Kavárna Kolektiv 50 %

Adresa

Latrán 13, Český Krumlov

Objednané nápoje

Espresso 40,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná Káva

La Bohéme Cafe

Continue Reading

ŽIŽKAVÁRNA 55% (2)

Adresa

Kubelíkova 17, Praha 3

Cena

espresso 36 Kč, cappuccino 47 Kč

Připravovaná káva:

mamacoffee směs Diktátor ze střední ameriky (80% Mexiko, 20% Nikaragua)

Continue Reading

V melounovém cukru

Adresa

Františkánská 14, Brno

Objednané nápoje

Espresso 39,- Kč, Cappuccino 45,- Kč

Připravovaná káva

Kolumbie el Capuli - 11 dní od pražení

Continue Reading